Komenda Powiatowa Policji w Iławie

Komunikaty


Aktualności

Ważne skróty

Ostatnio czytane

 1. Oświadczenie czy wzywać Policję

  Wielu kierowców będąc uczestnikiem kolizji często ma dylemat czy wzywać policję na miejsce zdarzenia czy też nie? Należy jednak pamiętać, że do uzyskania pieniędzy z odszkodowania z tytułu OC, AC wystarczy tylko spisać oświadczenie. Oczywiście zdarzają się również sytuacje kiedy policja jest niezbędna.

 2. Pierwszaki w Lubawie otrzymały odblaski

  Lubawscy policjanci odwiedzili uczniów Szkoły Podstawowej w Lubawie. W trakcie pogadanki funkcjonariusze mówili o bezpieczeństwie najmłodszych uczestników ruchu drogowego, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły. Na zakończenie spotkania wszyscy pierwszoklasiści otrzymali opaski odblaskowe, ufundowane przez Burmistrza Miasta Lubawa.

 3. „Tylko słabi gracze biorą dopalacze” – spotkanie z policjantami w lubawskim gimnazjum

  Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Biskupów Chełmińskich w Lubawie wspólnie z policjantami pierwszy dzień wiosny uczcili w praktyczny sposób. Spotkanie zaczęło się od rozmowy i prezentacji na temat narkotyków oraz dopalaczy pod hasłem „Tylko słabi gracze biorą dopalacze”, a zakończyło na sportowych rozgrywkach piłkarskich pomiędzy drużyną policjantów KPP Iława a drużyną Gimnazjum. Tego typu akcja profilaktyczna na powitanie wiosny odbyła się w lubawskim gimnazjum już po raz szósty

 4. Pobiły koleżankę. Jednym z powodów miała być zazdrość o chłopaka

  Przed sądem rodzinnym i nieletnich odpowiedzą cztery nastolatki, które pobiły swoją koleżankę. Dziewczyny chodzą razem do jednej szkoły jednak nie darzą się sympatią. Jednym z powodom takiego zachowania miała być zazdrość o chłopaka.

 5. Kontakt

 6. Wyprzedzał na "trzeciego" - młody mieszkaniec gminy Iława stracił prawo jazdy

  Brawura, zbyt duża prędkość, a także wyprzedzanie na ”trzeciego” - to przyczyny wypadku do jakiego doszło w powiecie iławskim. 20–latek kierując osobową skodą nie zachował należytej ostrożności podczas wyprzedzania, uderzył czołowo w toyotę, która następnie kilkukrotnie koziołkowała.

 7. Włamywał się i okradał samochody, czasem nimi też jeździł. Wpadł po numerze seryjnym skradzionego radia

  Kara nawet do 10 – lat pozbawienia wolności grozi 26 – latkowi. Mężczyzna włamywał się i okradał samochody, czasem też nimi jeździł. Mieszkaniec gminy Susz usłyszał 5 zarzutów, do których się przyznał. W najbliższym czasie ze swojego zachowania będzie się tłumaczył przed sądem.

 8. Włamali się do domu, pawilonu, samochodu i... automatu z napojami. Trzej bracia i ich nastoletni wspólnik zatrzymani

  Czterech mieszkańców Iławy - w tym trzej bracia - usłyszało zarzuty w związku z włamaniami do pawilonu handlowego, automatu z napojami, domu jednorodzinnego a nawet Fiata 126p. Ich łupem padły ubrania, narzędzia, a nawet... kalosze.Wszyscy usłyszeli zarzuty i w najbliższym czasie ze swojego zachowania będą tłumaczyć się przed sądem.

 9. Osoby poszukiwane

 10. Podsumowanie minionego weekendu

  Minione 72 godziny były pracowite dla policjantów z powiatu iławskiego. Funkcjonariusze interweniowali 131 razy w tym 25 wezwań były to interwencje domowe a tylko 2 to zdarzenia drogowe. W ciągu ostatniego weekendu funkcjonariusze ruchu drogowego przeprowadzili także działania krajowe ,,BUS-TRUCK” , w ramach których skontrolowali 52 pojazdy.