Menu przedmiotowe:
Galeria
19
Nadanie Sztandaru w KPP IławaAktualności
 19.02.2014 - Dostał dozór za rozbój i kradzieże

O dozorze Policji zdecydował prokurator wobec mężczyzny, który jest  podejrzany o rozbój  i kradzieże. W ramach zastosowanego środka zapobiegawczego, będzie on teraz musiał trzy razy w tygodniu meldować się w iławskiej komendzie Policji. Za samą kradzież kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

Wczoraj na wniosek iławskich policjantów, prokurator zdecydował o zastosowaniu dozoru Policji wobec mężczyzny z Iławy. Funkcjonariusze z Iławy zatrzymali 25 – latka, który podejrzany jest rozbój oraz kilka kradzieży. Decyzją prokuratora mieszkaniec Iławy trzy razy w tygodniu będzie musiał meldować się w iławskiej Komendzie Policji. 

Do zdarzeń dochodziło od listopada 2013 roku do stycznia 2014 roku na terenie miasta Iława. Mężczyzna  kradł kobietom torebki  z zawartością dokumentów, pieniędzy oraz telefonów komórkowych. W jednym nawet przypadku w celu uzyskania łupu uderzył kobietę w tył głowy doprowadzając ją do stanu bezbronności i wtedy ukradł torebkę.

Podejrzany usłyszał już zarzuty rozboju oraz kradzieży,  złożył wyjaśniania w tej sprawie. Za samo przestępstwo kradzieży kodeks karny przewiduje karę nawet do 5 lat pozbawienia wolności.
« powrót do listy
Dzień z pracy Policji
Zdarzenia: 2014-08-30
1. Zatrzymani
    na gorącym uczynku: 29
2. Wypadki drogowe: 4
    - ranni: 4
    - zabici: 0
3. Kolizje drogowe: 31
4. Nietrzeźwi kierowcy: 22
Ostatnia aktualizacja: 2014-09-01
© 2006 - Wszystkie prawa zastrzeżone Komenda Wojewódzka Policji w Olsztynie www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Projekt pt. "Rozwój e-usług publicznych i e-komunikacji między społecznością regionu, a Policją województwa warmińsko - mazurskiego" współfinansowany w 75% przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Zintegrowanego Programu Operacyjnego Rozwoju Regionalnego oraz w 25% z budżetu Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.