Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Konsultacje społeczne dotyczące tworzone "Mapy zagrożeń bezpieczeństwa"

Przedstawiciele iławskich spółdzielni oraz wspólnot mieszkaniowych spotkali się wczoraj z policjantami w świetlicy Komendy Powiatowej Policji w Iławie w ramach konsultacji społecznych dotyczących tworzenia „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Podczas spotkania mieszkańcy Iławy wspólnie z policjantami rozmawiali na temat zagrożeń, które powinny znaleźć się na wspomnianej mapie.

Monitoring, graffiti, automaty do gier czy parkowanie samochodów w miejscach niedozwolonych to tematy poruszane podczas wczorajszych konsultacji społecznych dotyczących tworzonej „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”, w której uczestniczyli przedstawiciele iławskich wspólnot i spółdzielni mieszkaniowych.  Spotkanie otworzył oraz przywitał zaproszonych gości p.o. Komendanta Powiatowego Policji w Iławie podinsp. Robert Mikusik, który przedstawił podstawowe założenia dotyczące „Mapy zagrożeń bezpieczeństwa”. Prelegentem konsultacji społecznych był mł. asp. Robert Mazurowski, omówił on podstawowe cele i założenia koncepcji map z uwzględnieniem danych policyjnych dotyczących zagrożeń przestępczością i wykroczeniami. Dodał, że projekt ten, to nic innego jak odzwierciedlenie zagrożeń już zidentyfikowanych przez policjantów, wzbogacony o spostrzeżenia mieszkańców powiatu.

Mapy będą zawierać kilka kryteriów m.in. dotyczących zagrożenia przestępczością czy wykroczeniami, które są szczególnie uciążliwe społecznie a także bezpieczeństwem w ruchu drogowym. Projekt zakłada, że mapy zagrożeń bezpieczeństwa, dostępne poprzez zakładkę na stronie internetowej Komendy Powiatowej Policji w Iławie, będą mogły być również wykorzystane przez media społecznościowe i lokalne portale. Dzięki temu będzie istniała możliwość pokazywania danych porównywalnych  w wieloletniej perspektywie,  obserwacji zmiany sytuacji i oceny skuteczność przyjętych rozwiązań nie tylko dla zdarzeń kryminalnych,  ale wszystkich sytuacji, które mogą wpłynąć na bezpieczeństwo.

W lutym  2016 r. w ramach tworzenia mapy cyklicznie odbywać się będą  kolejne konsultacje społeczne, w tym również na terenie pozostałych miast i gmin powiatu iławskiego.

  • 11.02.2016 r. o godzinie 10:00 w Urzędzie Miasta w Zalewie
  • 11.02.2016 r. o godzinie 13:00 w sali sesyjnej Urzędu Miejskiego w Kisielicach
  • 12.02.2016 roku o godzinie 9:30 w świetlicy  iławskiej Policji.

O terminach i miejscu kolejnych konsultacji będziemy na bieżąco informować za pośrednictwem naszej strony internetowej i lokalnych mediów.


Spotkania mają charakter otwarty. Zapraszamy wszystkich mieszkańców Iławy  oraz innych miejscowości na konsultacje społeczne w tym zakresie.  Państwa opinie i zgłaszane problemy wpłyną na poprawę  bezpieczeństwa w naszym powiecie.

Ładowanie odtwarzacza...