I Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie 1/2 IM podczas Susz Triathlon 2018

W niedzielny poranek w trakcie Susz Triathlon 2018 odbyły się I Mistrzostwa Polski Policjantów w Triathlonie na dystansie 1/2 IM. O zwycięstwo w zawodach rywalizowało 524 zawodników w tym 19 policjantów. Pierwsze miejsce zajął reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, drugie miejsce wywalczył st. sierż. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu. Trzecie miejsce na podium zajął asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji bielskiej komendy. Natomiast czwarte miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął sierż. szt. Daniel Szul z Komisariatu Policji w Suszu. Funkcjonariusz został Mistrzem Polski Policji w swojej kategorii wiekowej.

Wczoraj (24.06.2018 r.) w ramach zawodów Susz Triathlon 2018 odbyły się I Mistrzostwa Polski Policjantów w triathlonie na dystansie ½ Ironmana. Była to pierwsza edycja zawodów triathlonowych na takim dystansie, kierowana specjalnie do policjantów, pracowników Policji jak również emerytowanych policjantów i pracowników Policji. Mistrzostwa te zostały ujęte w Harmonogramie wydarzeń sportowo – rekreacyjnych na rok 2018 objętych patronatem honorowym Komendanta Głównego Policji.

Celem  zawodów było propagowanie zdrowego trybu życia, integracja środowiska policyjnego poprzez sportową rywalizację, jak również popularyzacja triathlonu jako trójboju wytrzymałościowego.

W zmaganiach na dystansie – 1900 m pływania, 90 km jazdy rowerem i 21,1 km biegu udział wzięło 524 zawodników w tym 19 policjantów. Po zaciętej rywalizacji, którą ukończyło 415 zawodników wyłoniono zwycięzców. Najlepszym wśród policjantów okazał się reprezentant Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy asp. szt. Marek Kowalczyk z OPP w Bydgoszczy, który z czasem 04:22:41 ukończył rywalizację. Drugie miejsce wywalczył st. sierż. Adrian Stempniak z Komendy Wojewódzkiej w Poznaniu, który ukończył zmagania z czasem 04:22:47.  Trzecie miejsce na podium o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął asp. Dawid Stwora z wydziału prewencji bielskiej komendy, który rywalizację ukończył z czasem 4:48:04. Natomiast czwarte miejsce w rywalizacji o Puchar Komendanta Głównego Policji zajął sierż. szt. Daniel Szul z Komisariatu Policji w Suszu, który zawody ukończył z czasem  04:51:30. Funkcjonariusz został Mistrzem Polski Policji w swojej kategorii wiekowej.

Kolejny reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Iławie  asp. Siemianowski Sławomir z Komisariatu Policji w Suszu rywalizację na dystansie Sprint - 750 m pływania, 20 km jazdy rowerem i 5 km biegu ukończył z czasem 01:11:22.

Dla zawodników mistrzostwa były sporym wyzwaniem, ponieważ funkcjonariusze ścigali się w strugach deszczu i dość niskiej temperaturze.

Przypomnijmy, że dwa tygodnie temu sierż. szt. Daniel Szul startował w Triathlon Mietków  na dystansie 1/4 Ironmana podczas, którego rozegrano Mistrzostwa Polski Policjantów, w który rywalizację ukończył z czasem 02:26:15. Funkcjonariusz został Mistrzem Polski Policji w swojej kategorii wiekowej i zajął III miejsce w klasyfikacji IPA.

Gratulujemy i życzymy dalszych sportowych sukcesów.