Konkurencje odbicie zakładnika podczas I Zawodów Służb Mundurowych w Iławie wygrał Mateusz Szcześniak reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Iławie

31 marca w Iławie odbyły się I Zawody Służb Mundurowych. Wzięło w nim udział 9 drużyn służb mundurowych a poza konkurencją wystartowała drużyna organizatora – Klubu Sportowego TIG. Najlepszą drużyną strzelecką okazała się Służba Celno-Skarbowa z Olsztyna.

Na strzelnicy "Gertruda" w Iławie odbyły się I Zawody Służb Mundurowych. Organizatorem  zawodów był Klubu Sportowego TIG w Iławie.

Główną ideą przyświecającą organizatorom była popularyzacja sportu jakim jest strzelectwo oraz doskonalenie umiejętności strzeleckich wśród służb współdziałających na rzecz zapewnienia bezpieczeństwa.

Strzelanie poprzedziło szkolenie przeprowadzone przez instruktorów strzelectwa  Klubu Sportowego TIG, podczas którego omówiono zasady postępowania z bronią, jej budowę oraz sposób punktacji w zawodach. Poinformowali też uczestników  o zasadach bezpieczeństwa panujących na terenie strzelnicy. Zawodnicy strzelali do tarcz z pistoletu 9 mm (GLOCK)  z odległości 25 metrów w postawie stojącej.

Każdy ze strzelców oddał najpierw 3 strzały próbne a następnie 10 kolejnych, z których sumowano  punkty.

Najlepiej strzelali funkcjonariusze ze Służby Celno-Skarbowej  z  Olsztyna – zdobywając łącznie 241pkt. II miejsce zajęła Jednostka Wojskowa 1109 z Grudziądza zdobywając łącznie 234 pkt. Natomiast III miejsce zajął Zakład Karny w Iławie zdobywając łącznie 222pkt.

VI Kulas Karol 82pkt - Służba Celno-Skarbowa

Natomiast w konkurencji odbicie zakładnika (10 strzałów w ciągu 20 sekund), w której wystartowało 30 zawodników I miejsce zdobył Mateusz Szcześniak reprezentujący Komendę Powiatową Policji w Iławie zdobywając 9 pkt.

Po zakończeniu zmagań strzeleckich wszyscy dla najlepszych zostały wręczone puchary, medale oraz dyplomy. Jak podsumował Waldemar Oscheja – prezes  Klubu Sportowego TIG, tego typu zawody nie tylko promują aktywny wypoczynek i rozwijają sportowe pasje strzeleckie, ale są też doskonałą formą integracji służb, których wspólne działania kształtują poziom bezpieczeństwa.

Tegorocznym zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych strzeleckich sukcesów.