Aktualności

Informacja

Strona znajduje się w archiwum.

Policjantki uczestniczyły w konferencji profilaktycznej „Jak możemy pomóc młodzieży z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi?”

Przedstawicielki iławskiej policji wzięły udział w konferencji profilaktycznej zorganizowanej w Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie. Przebiegała ona pod hasłem „Jak możemy pomóc młodzieży z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi?”. Gościem specjalnym konferencji była dr Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii, wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego.

W  Szkole Podstawowej nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Iławie odbyła się  konferencja profilaktyczna w ramach rządowego programu „Bezpieczna+”. Przebiegała ona pod hasłem „Jak możemy pomóc młodzieży z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi?”. Do udziału w niej w roli słuchaczy zostali zaproszeni m.in. pedagodzy szkolni, kuratorzy, przedstawicieli przedszkoli i szkół, policjanci oraz  przedstawiciele ośrodków wychowawczych dla młodzieży.

Konferencje rozpoczął występ uczniów  Szkoły Podstawowej nr 5 dotyczący cyberprzemocy a zarazem roli rodziny w walce z uzależnieniem.

Bo rodzina jest pierwszą „szkołą”, w której dziecko rozwija, uczy się oraz kształtowane są jego postawy społeczne. Może ona stworzyć dziecku optymalne warunki rozwoju, ale może  również tym rozwoje pokierować niewłaściwie. Dzieci rodziców autorytatywnych są często agresywne, buntują się oraz starają dominować. Natomiast dzieci rodziców, którzy nie troszczą się o nie odpowiednio są niespokojne, rozchwiane emocjonalnie.  Tymczasem nadmierne ochraniania dziecka powoduje, że jest ono zależne od otoczenia oraz niesamodzielne. Te i wiele innych tematów poruszyła na wczorajszej konferencji  dr Aleksandra Piotrowska – doktor psychologii, wykładowca na Wydziale Pedagogicznym Uniwersytetu Warszawskiego, społeczny doradca Rzecznika Praw Dziecka i Komitetu Ochrony Praw Dziecka.

Na koniec spotkania wystąpili zaproszeni gości reprezentujący instytucje pomagające młodzieży z trudnościami edukacyjnymi i wychowawczymi. Specjaliści jednogłośnie podkreślali, że bardzo istotne w wychowaniu dziecka oraz kształtowaniu jego postaw jest współpraca rodziny ze szkołą.  

Powrót na górę strony